Kategorije izaberi svoju

Ostrvo dana pređašnjegBeletristika / Romani

Ostrvo dana pređašnjeg

Broj pregleda: 1004

Autor: Umberto Eko

Izdavač: IZDAVAČKA KUĆA PLATO

Kategorija: Beletristika / Romani

Na sajtu od: 09.10.2009.

ISBN:

Kupi:

Cena: 1.404,00 din.

Cena sa uračunatim popustom za članove: 1.263,60 din

Napomena:

Cena dostave za Srbiju iznosi 180,00 din

Kratki opis

Rezime

 

Ovo je priča o Robertu, mladom italijanskom plemiću iz XVII veka koji je izgubivši oca u jednoj opsadi, promenio svoje poglede na život, nastanio se u Parizu i počeo da druguje sa ondašnjom intelektualnom elitom. Priču o njegovo životu saznajemo iz dnevničkih zabeleški koje je pronašao neki učenjak, prirešivač rukopisa, mnogo vremna kasnije, a koje su vođene za vreme njegovg zatočeništva na brodu, usred okeana, kad je jedini preživeo brodolom. U takvoj situaciji Roberto u svojim zapisima priča priču o svom izmišljenom zlom bratu, koji je zapravo druga, lošija mogućnost njega samog. Izlaz iz nemoguće situacije junak počinje da traži u filozofiji. Pitanja koja postavlja vode ga do istine o svetu i do istine o sebi. 

Svaka epoha ima klasike koje zaslužuje. Verujem da mi zaslužujemo Ostrvo dana pređašnjeg. Ako je to već tako, mi ćemo se ne samo upoznati sa zadovoljstvima i prijatnostima koje pruža jedno duboko, veoma nadareno delo sjajno ispričano i... već će ono potkrepiti u nama postojanu nadu da smo našli i smisao samih zbivanja u njemu. Ovaj roman pripada velikoj tradiciji filozofskih priča kao što su Guliverova putovanja Džonatana Svifta, Raselas Semjuela Džonsona i Volterov Kandid.

The New York Times

 

Biografija autora

Biografija

 

Umberto Eko je rođen u Aleksandriji (Monferato) 1932. godine. Redovni je professor semiotike i predsednik Visoke škole humanističkih nauka pri Bolonjskom univerzitetu. Najpre se pojavio 1980. sa svojim, sada svetski čuvenim romanom Ime ruže, za koji je dobio prestižnu književnu nagradu Strega. Sledi roman Fukoovo klatno, Ostrvo dana pređašnjeg, Baudolino i poslednji u ovom sjajnom nizu romana Tajanstveni plamen kraljice Loane.

Među njegovim esejističkim delima posebnu pažnju zaslužuju: Otvoreno delo, Odsutna struktura, Rasprava o opštoj semiotici, Lector in fibula, Semiotika i filozofija jezika, Granice tumačenja, U traženju savršenog jezika, Šest šetnji po narativnoj šumi, Kant i kljunar, O književnosti, Reći takoreći istu stvar. Osim ovih dela, među njegovim sabranim spisima, pomenućemo: Minimalni dnevnik, Drugi minamalni dnevnik kao i Istorija lepote i Istorija ružnoće.

Najnovije esejističko delo je Construire il nemico (koje ce biti uskoro objavljeno na srpskom jeziku). Praško grobljeje njegov najnoviji roman.

 

 

Sajam